ELIMINACJA ELEKTROSTATYCZNOŚCI Z FORM PLASTIKOWYCH

Elektryczność statyczna powoduje problemy w każdym obszarze formowania tworzyw sztucznych.

ELIMINACJA ELEKTROSTATYCZNOŚCI Z FORM PLASTIKOWYCH - WYBIERZ PROBLEM:

Listwy, które zostały przycięte, poddane obróbce mechanicznej lub pozwolono na przyciągnięcie zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu, będą wymagały czyszczenia przed zapakowaniem, pomalowaniem lub włączeniem do dalszych produktów.

W zależności od wielkości produktu lub prędkości / objętości procesu, wszystko, od pistoletu jonizowanego powietrza 4125, systemu dysz jonizowanego powietrza 4200 po noże powietrzne 4900 Roto-Clean lub 5000/5100, to wydajne rozwiązania do neutralizacji ładunków statycznych i usuwania pyłu.

Ciepło, ciśnienie i oddzielenie od narzędzia do formowania termicznego lub formowania próżniowego powoduje, że produkty naładowane statycznie sklejają się podczas układania w stos. Przyciągają kurz i inne zanieczyszczenia.

Dobre opcje neutralizacji to eliminator ładunków elektrostatycznych o dużym zasięgu, taki jak listwa z serii NEOS lub jonizowana dmuchawa powietrza 2010 umieszczona bezpośrednio za narzędziem.

W miarę stygnięcia kształtek generowany jest ładunek elektrostatyczny. Może to spowodować zanieczyszczenie i dodatkowo wstrząsnąć operatorem. Antystatyczne listwy dalekiego zasięgu służą do neutralizacji wyprasek po wyjęciu z formy. Dmuchawy zjonizowanego powietrza również mogą stanowić dobre rozwiązanie.