PROBLEMY ELEKTROSTATYCZNE LEKKICH FORM WTRYSKOWYCH

Elektryczność statyczna powoduje wyjątkowe problemy dla form wtryskowych, które mają wysoki stosunek powierzchni do masy. Należą do nich puste, cienkościenne wypraski, takie jak jednorazowe strzykawki i inne produkty medyczne.

PROBLEMY ELEKTROSTATYCZNE LEKKICH FORM WTRYSKOWYCH - WYBIERZ PROBLEM:

Formy mogą przylgnąć do powierzchni narzędzia po wyrzuceniu, zamiast wpadać do systemu zbierania. Duża powierzchnia wypraski zapewnia stosunkowo wysoki ładunek statyczny i silne przyciąganie.

Noże powietrzne Fraser 5000/5100, wydmuchujące zjonizowane powietrze z góry narzędzia podczas otwierania, mogą zneutralizować przyciąganie statyczne i pomóc w wyrzucaniu.

Małe elementy z tworzywa sztucznego często mają wystarczający ładunek elektrostatyczny, aby przyczepić się do taśmy transportowej zamiast wpadać do pojemnika zbiorczego. Eliminator ładunków elektrostatycznych o krótkim zasięgu 24 V DC, taki jak 3024F, umieszczony na końcu przenośnika może wystarczyć, aby zmniejszyć to przyciąganie.

W trudniejszych przypadkach może być konieczne dodanie łagodnego zjonizowanego przepływu powietrza, aby sprzyjać uwalnianiu elementów z powierzchni przenośnika. Listwa powietrzna 1250 łączy w sobie eliminację statyczną ze wspomaganiem powietrzem i może być lepszym rozwiązaniem.

Poszczególne ładunki z dużej liczby małych plastikowych wyprasek w pojemniku zbiorczym będą się akumulować. Mogą one powodować wstrząsy operatorów, przyciągać kurz, a nawet powodować wyskakiwanie produktów z pojemnika.

Listwa antystatyczna krótkiego zasięgu na przenośniku nie jest skuteczna, ponieważ ładunek produktu łączy się z przenośnikiem i nie można go zneutralizować. Eliminator ładunków elektrostatycznych DC średniego zasięgu 3024L lub NEOS 12L umieszczony na końcu przenośnika i powyżej pojemnika zbiorczego zneutralizuje ładunek elektrostatyczny.

Z powodzeniem stosuje się również dmuchawy jonizującego powietrza 2010 i 2050.