NIEPRAWIDŁOWOŚĆ PRODUKTU W DRUKU OFFSETOWYM

Elektryczność statyczna powoduje problemy, takie jak nieprawidłowe podawanie arkuszy w druku offsetowym.

NIEPRAWIDŁOWE ZACHOWANIE PRODUKTU W DRUKU OFFSETOWYM - WYBIERZ PROBLEM:

Elektryczność statyczna powoduje sklejanie się arkuszy, co powoduje zacięcia, podwójne pobranie i skręcenie arkuszy na podajniku. Wbudowany Jonizator Powietrza 4300 może być zainstalowany w przewodach powietrznych separatora arkuszy w celu jonizacji powietrza wdmuchiwanego do stosu papieru. Można również zastosować dysze powietrza jonizowanego 4510 lub 4800.

Alternatywnie, eliminator statyczny krótkiego zasięgu 3014 lub 1250-S umieszczony w odległości 100 mm od przedniej krawędzi stosu również zneutralizuje arkusz, gdy jest on podnoszony przez przyssawki. Zapobiegnie to nieprawidłowemu działaniu arkuszy na płycie podajnika.

Statyczność w arkuszu po druku offsetowym może powodować złe dostarczanie i nierówny stos. Skutecznym rozwiązaniem może być takie ustawienie listwy eliminatora statycznego 1250-S lub 3014, aby znajdowała się w odległości do 50 mm od arkusza, omijając chwytaki, gdy przesuwa się ona w kierunku dostawy. Ze względu na dostęp mogą być potrzebne listwy średniego zasięgu, takie jak 3024L.