TYMCZASOWE WIĄZANIA DO ETYKIETOWANIA W FORMIE (IML)

Jeśli syntetyczna etykieta jest naładowana statycznie, może przywierać do wnętrza formy, dzięki czemu można ją włączyć do wypraski. W przypadku zastosowań IML o małej objętości etykietę można nakładać ręcznie. W przypadku systemów automatycznych etykieta może być ładowana w narzędziu lub przed nim.

TYMCZASOWE WIĄZANIA DO ETYKIETOWANIA W FORMIE (IML) - WYBIERZ PROBLEM:

Listwa elektrostatyczna 7097 w połączeniu z generatorem IONFIX Compact zapewnia natychmiastowe ręczne przyklejanie etykiet. Operator wkłada etykietę do formy, trzyma listwę około 50 mm od etykiety i na chwilę naciska przycisk zasilania. Etykieta przykleja się następnie do formy. 

Etykieta jest trzymana tak, aby przechodziła przez stację ładującą w drodze do narzędzia. Przechodząc przez pole elektryczne między generatorem elektrostatycznym a uziemieniem, etykieta nabiera ładunku statycznego. Często listwy generatora 7081 są używane do owijania etykiety wokół wzornika w celu włożenia do formy przez robota.

Zwykle izolowane ramię robota dostarcza etykietę do formy, gdzie krótkotrwały ładunek statyczny zapewnia tymczasową przyczepność. To rozwiązanie może wymagać trochę prac inżynieryjnych, aby włączyć elementy z gamy akcesoriów IONFIX IML, ale zapewnia silniejszą przyczepność.