ELIMINACJA ŁADUNKU ELEKTROSTATYCZNEGO Z WYPRASEK

Elektryczność statyczna powoduje problemy w każdym obszarze formowania wtryskowego.

ELIMINACJA ŁADUNKU ELEKTROSTATYCZNEGO Z WYPRASEK - WYBIERZ PROBLEM:

Wypraski, które zostały przycięte, obrobione lub mogą przyciągać zanieczyszczenia z powietrza, będą wymagały oczyszczenia przed zapakowaniem, malowaniem lub włączeniem do dalszych produktów.

W zależności od wielkości produktu lub prędkości/objętości procesu, skutecznym rozwiązaniem do neutralizacji ładunków elektrostatycznych i usuwania kurzu są urządzenia takie jak pistolet do zjonizowanego powietrza 4125, system dysz zjonizowanego powietrza 4200, Roto-Clean 4900 lub noże powietrzne z jonizacją 5000/5100.

Ciepło, ciśnienie i oddzielenie od narzędzia do formowania termicznego lub formowania próżniowego powoduje, że produkty naładowane statycznie sklejają się podczas układania w stos. Przyciągają kurz i inne zanieczyszczenia.

Dobre opcje neutralizacji to eliminator ładunków elektrostatycznych o dużym zasięgu, taki jak listwa z SERII X lub dmuchawa zjonizowanego  powietrza 2010 umieszczona bezpośrednio za narzędziem.

Podczas stygnięcia wyprasek powstaje ładunek elektrostatyczny. Może on przyciągać zanieczyszczenia i narazić operatora na wstrząs. Listwy antystatyczne dalekiego zasięgu służą do neutralizacji wyprasek po wyjęciu z formy. Dobre rozwiązanie mogą stanowić również dmuchawy zjonizowanego powietrza.