ELIMINACJA ELEKTROSTATYCZNOŚCI Z OWIJAREK

Jeśli ładunek statyczny jest obecny podczas owijania, owijania przepływowego lub obkurczania, mogą wystąpić różne problemy. Folia może związać się ze sobą lub maszyną, nie zejść ze szpuli lub nawet owinąć się wokół rolek.

Opis

Ładunek elektrostatyczny to bardzo skuteczny sposób tymczasowego połączenia dwóch materiałów. Kiedy ten proces jest kontrolowany, może być niezwykle korzystny. Gdy jest to niepożądany produkt uboczny, może powodować wiele różnych problemów.

Jeśli podczas owijania występuje ładunek elektrostatyczny, może wystąpić szereg problemów. Folia może związać się ze sobą lub maszyną, odmówić opuszczenia szpuli lub nawet owinąć się wokół rolek. Przedstawione rozwiązania odnoszą się w równym stopniu do owijania owijkami, owijarkami przepływowymi i obkurczanymi.

ROZWIĄZANIA ELIMINACJA ELEKTROSTATYCZNOŚCI Z OWIJAREK - WYBIERZ PROBLEM:

Jeśli folia przyklei się do produktu, można temu zapobiec, instalując antystatyczną listwę 3014, 3024F lub 1250-S bliskiego zasięgu, jak najbliżej ostatniego miejsca, w którym folia znajduje się na wolnym powietrzu, przed owinięciem produktu.

Jeśli rozwijająca się folia nie opuszcza szpuli lub owija się wokół rolek, należy ją zneutralizować za pomocą listwy 3024L umieszczonego tuż po odwijaniu.

Jeśli używane są duże szpule, inteligentny eliminator statyczny X-12L zapewnia doskonałą neutralizację średniego zasięgu z odległości do 600 mm.