ROZWIĄZANIA STATYCZNE DLA ZWIJAREK, ODWIJAREK I ROZDRABNIACZY W PRZETWÓRSTWIE

Elektryczność statyczna powoduje poważne problemy w zastosowaniach związanych z nawijaniem i rozwijaniem, niezależnie od tego, czy używa się folii z tworzywa sztucznego, papieru czy tekstyliów.

ROZWIĄZANIA STATYCZNE DLA ZWIJAREK, ODWIJAREK I ROZDRABNIACZY W PRZETWÓRSTWIE - WYBIERZ PROBLEM:

3024L lub eliminator elektrostatyki SERII X może być umieszczony powyżej lub poniżej szpuli. Jonizacja powinna być skierowana na miejsce pomiędzy rolką a nadchodzącą siatką.

Tam, gdzie jest rolka nakładana, najlepszą pozycją dla inteligentnego eliminatora statycznego SERII X jest strona, po której folia opuszcza rolkę nakładaną. Jeśli nie jest to możliwe, należy umieścić eliminator ładunków elektrostatycznych po przeciwnej stronie bębna.

Idealnie ustawić eliminator ładunków elektrostatycznych o dużym zasięgu, taki jak X-33 z inteligencją, tak aby jonizacja neutralizowała ładunek w obu pozycjach przewijania. Jeśli dostęp jest ograniczony lub ruch maszyny uniemożliwia użycie tylko jednej listwy antystatycznej, rozwiązaniem może być dedykowany eliminator ładunków elektrostatycznych w każdym położeniu.