ROZWIĄZANIA STATYCZNE DLA ZWIJAREK, ODWIJAREK I ROZDRABNIACZY W PRZETWÓRSTWIE

Elektryczność statyczna powoduje poważne problemy w zastosowaniach związanych z nawijaniem i rozwijaniem, niezależnie od tego, czy używa się folii z tworzywa sztucznego, papieru czy tekstyliów.

ROZWIĄZANIA STATYCZNE DLA ZWIJAREK, ODWIJAREK I ROZDRABNIACZY W PRZETWÓRSTWIE - WYBIERZ PROBLEM:

3024L lub eliminator elektrostatyki NEOS może być umieszczony powyżej lub poniżej szpuli. Jonizacja powinna być skierowana na miejsce pomiędzy rolką a nadchodzącą siatką.

Tam, gdzie jest rolka nakładana, najlepszą pozycją dla inteligentnego eliminatora statycznego XIFOS 33 lub NEOS jest strona, po której folia opuszcza rolkę nakładaną. Jeśli nie jest to możliwe, należy umieścić eliminator ładunków elektrostatycznych po przeciwnej stronie bębna.

Idealnie ustawić eliminator ładunków elektrostatycznych o dużym zasięgu, taki jak XIFOS 33 z inteligencją, tak aby jonizacja neutralizowała ładunek w obu pozycjach przewijania. Jeśli dostęp jest ograniczony lub ruch maszyny uniemożliwia użycie tylko jednej listwy antystatycznej, rozwiązaniem może być dedykowany eliminator ładunków elektrostatycznych w każdym położeniu.