WIĄZANIA ELEKTROSTATYCZNE DLA NIEPRZERWANEGO NAWIJANIA

Nawijanie ciągłe jest często używane do drukowania i konwertowania aplikacji, w których nie można zatrzymać maszyny, aby zamienić szpulę przewijania, gdy jest pełna. Napięcie elektrostatyczne zapewnia tymczasową przyczepność do rozpoczęcia następnej rolki. Zastępuje ręczne i automatyczne maszyny taśmujące.

Nawijanie non-stop jest często używane podczas drukowania i konwertowania, w których wstęga nie może się zatrzymać, gdy nawijarka jest pełna.

Taśma dwustronna była oryginalną metodą mocowania wstęgi do nowej rolki, ale wymaga to znacznych zasobów. Jeden z klientów korzystał w swoich fabrykach każdego roku z dwustronnej taśmy klejącej o wartości 100 000 USD.

Stosowanie elektrostatyki jest bardziej wydajnym i opłacalnym procesem przypinania folii do rdzenia nawijarki.

WIĄZANIA ELEKTROSTATYCZNE DLA NIEPRZERWANEGO NAWIJANIA - WYBIERZ PROBLEM:

Listwa generatora 7160 pokrywająca całą szerokość folii jest umieszczana tuż przed nożem, nad rdzeniem w pozycji zmiany szpuli. Generator IONFIX Compact lub Pro Static chwilowo zasila listwę 7160 tak, że folia zostaje naładowana tuż przed przecięciem nożem. Wolny koniec naładowanej folii przykleja się do nowego pustego rdzenia, gdy zaczyna się on zwijać.