ELEKTROSTATYCZNA KONTROLA W SYSTEMACH TRANSPORTU PNEUMATYCZNEGO / GRAWITACYJNEGO

Pneumatyczne systemy transportowe służą do przenoszenia plastikowych butelek, granulatu, tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, odpadów, ścinków i podobnych materiałów po fabryce. Interakcja między produktem, powietrzem i wnętrzem rurociągu może spowodować poważne problemy z elektrycznością statyczną.

ELEKTROSTATYCZNA KONTROLA W SYSTEMACH TRANSPORTU PNEUMATYCZNEGO / GRAWITACYJNEGO - WYBIERZ PROBLEM:

Elektryczność statyczna może powodować pożary, zatykanie się rur, złe rozdzielanie i problemy z napełnianiem pojemników po stronie wylotowej systemu. Model 6000 Iontube został zaprojektowany w celu przezwyciężenia tych problemów przy usuwaniu ścinków. Umieszczony bezpośrednio przed problemem zneutralizuje ładunek elektrostatyczny w produkcie i wyeliminuje problem.

Średnica zewnętrzna 6000 Iontube może standardowo wynosić od 50 mm do 350 mm lub możemy użyć rury dostarczonej lub określonej przez klienta, aby zapewnić pełną kompatybilność systemu.

Ze względów środowiskowych ściętą krawędź odpadowej folii można ponownie wprowadzić z pierwotnym granulatem na początku procesu wylewania folii. Ładunek elektrostatyczny może spowodować oddzielenie się folii i przylgnięcie do rurociągu.

Umieszczenie jonizatora pierścieniowego 3024 DC na wejściu do procesu neutralizuje ładunek na materiałach i umożliwia dobry, zintegrowany przepływ materiałów do procesu.

Powszechnym wymogiem przed zapakowaniem jest sprawdzenie granulatu pod kątem wtrąceń metalowych, które mogłyby uszkodzić maszyny klienta. Wysoki ładunek elektrostatyczny na granulacie daje fałszywe odczyty na wykrywaczach metali.

Jonizator pierścieniowy 3024 DC zainstalowany bezpośrednio przed wykrywaczem metali zmniejsza ładunek i zapobiega fałszywym alarmom. Dodatkowo zmniejszenie ładunku elektrostatycznego poprawia efektywność późniejszego procesu pakowania.