Pakowanie

is-pkg-header-thermoform

Problemy statyczne w opakowaniach mogą być bardzo kosztowne. Mogą uniemożliwić prawidłowe napełnianie opakowań i powodować, że produkt zachowuje się niewłaściwie. Ładunek elektrostatyczny może również powodować problemy z uszczelnieniem, z drukarkami i aplikatorami etykiet, opakowaniami termokurczliwymi, pojemnikami i wstęgami.

Zakres wyposażenia do generowania ładunku elektrostatycznego Fraser może zostać wprowadzony w procesy pakowania zastępując tradycyjne spoiwa, w sytuacjach gdy potrzebne jest tymczasowe przyczepienie. Eksperci techniczni firmy Fraser opracowali rozwiązania do generowania i kontroli ładunków statycznych, aby zapobiec ich negatywnemu wpływowi na procesy pakowania.

ZASTOSOWANIA PRZEMYSŁOWE

Formowanie tremo-próżniowe jest procesem generującym ładunki statyczne, co skutkuje tym, że stosy tacek mogą być silnie naładowane. Czasem mogą występować problemy, przemieszczające tacki, częściej problemy występują z napełnianiem tacek produktami.

Wiele z produktów potrzebuje być dodatkowo oznaczone lub zakodowane wg. daty przy użyciu drukarek atramentowych. Jeżeli opakowanie jest naładowane statycznie może to doprowadzić do negatywnego wpływu na jakość nadruku, spowodować zanieczyszczenie głowicy drukującej lub uszkodzenie delikatnych elementów elektronicznych.

Elektryczność statyczna powoduje poważne problemy w przemyśle opakowań. Wlicza się w to procesy pakowania, drukowania i etykietowania.

Elektryczność statyczna w folii owijki ma duży wpływ na wydajność maszyn do ich nakładania. Prowadzi to do niewłaściwego zachowania produktu.

Elektryczność statyczna na foliach przyciąga produkt co skutkuje w złym zgrzaniu na górze i dole opakowań. Ten problem jest najbardziej powszechny przy lekkich i pylistych produktach.

Elektrostatyka może być stosowana do przymocowywania folii ochronnych.

Jeżeli ładunek statyczny jest obecny podczas owijania, pakowania flow lub pakowania termokurczliwego i innych typów pakowań mogą wystąpić wszelakie problemy. Folia może przyczepić się do siebie samej lub maszyny, nie odczepić się od rolek lub nawet owinąć się wokół nich.

Obecność ładunków statycznych podczas nakładania etykiet może doprowadzić do wielu problemów wliczając w to przyciąganie zanieczyszczeń i niewłaściwej aplikacji etykiet.

Stacje wypełniania woreczków często cierpią na niepożądane przyczepianie się do góry opakowania. Może to przeszkodzić w zamykaniu saszetek

Ładunki statyczne na zewnętrznych opakowaniach produktów, wjeżdżających do detektora metali mogą powodować występowanie pseudo-pozytywnych wyników, przez to mogą być później odrzucone jako zawierające metal.

Jeżeli syntetyczna etykieta zostanie naładowana elektrostatycznie, zyskuje ona umiejętność przywierania do wnętrza narzędzia w ten sposób może zostać zintegrowana w kształtowany element. Zastosowania w małych ilościach mogą być adresowane ręcznie. Istnieje również wiele różnych sposobów na ładowanie etykiet w systemach automatycznych.

Nawijanie bez przerwy jest powszechnie stosowane w zastosowaniach w druku i przetwórstwie, w których maszyna nie może być zatrzymywana w celu zmienienia szpuli. Generatory statyczne zapewniają tymczasowe przywieranie potrzebne do rozpoczęcia następnej szpuli. Zastępuje ono ręczne i automatyczne maszyny nakładające taśmę. Jeden z naszych klientów przed tym zużywał rocznie taśmę dwustronnie-lepiącą wartą aż 100 tys.€ w swoich fabrykach.

Elektrostatyka może być używana do wyciągania powietrza z wielowarstwowych produktów takich jak worki na śmieci tak aby końcowy produkt był spakowany tak ciasno jak to tylko możliwe.

Jest wiele przypadków, w których luźne dodatki taki jak etykiety, ulotki reklamowe lub instrukcje dodawane są do przemieszczającego się produktu. Elektrostatyka pozwala na czyste i proste przymocowanie takich przedmiotów tak aby takie rzeczy się nie zsunęły.

Przytrzymywanie folii na opakowaniu przed tym jak znajdzie się ona w tunelu zgrzewającym jest prostym zadaniem dla generatora statycznego.

Elektrostatyka może być używana to tymczasowego przyczepiania etykiet do bębna przenoszącego. Bęben następnie przenosi przylepną stronę etykiety na produkt.

Elektryczność statyczna powoduje wiele problemów w procesie wytwarzania toreb. Fraser oferuje opłacalne rozwiązania wszystkich z nich.

Boczne przesunięcie siatki może spowodować ukończoną szpulę, której krawędzie nie są razem. Takie szpule nie będą akceptowane przez klientów i może nastąpić konieczność ich ponownego nawinięcia.